Podsumowanie sezonu 2022 i plany na 2023

Miniony sezon przeszedł już do historii. Dla jednych był on mniej udany, dla innych bardziej. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni można Nas było spotkać praktycznie codziennie na okolicznych (i nie tylko) drogach, co czasem wzbudzało wiele emocji wśród kierowców samochodów, którzy często pozdrawiali Nas miłym słowem i gestem. My też gorąco pozdrawiamy.

Dzięki tym codziennym indywidualnym i grupowym treningom udało się osiągnąć kilka całkiem niezłych wyników sportowych. Zawodników w strojach Peletonu można było zobaczyć we wszystkich zakątkach Polski na zawodach kolarskich różnego stopnia trudności i długości dystansu, choć mimo wszystko  przeważały ultramaratony szosowe w których się specjalizujemy. Na szczególne uznanie zasługuje bardzo dobry rezultat na liczącym ponad 1000 km wyścigu Bałtyk-Bieszczady Tour. Ten sukces odniosło Nasze „exportowe” ultra trio: Paweł Mamcarczyk, Paweł Chwała i Bogusław Porzuczek. Kilka sukcesów na krótkich dystansach mieliśmy też za sprawą Bolesława Zarasia, który specjalizuje się głównie w jeździe na czas i odnosi sukcesy zarówno w Polsce jak i za granicą.

Oprócz czynnego uczestnictwa w zawodach sportowych sami organizujemy kilka imprez nastawionych na rywalizację sportową. W kalendarzach startowych na stałe zapisała się już kultowa Ponikiew Time Trial, czyli indywidualna jazda na czas w Ponikwi, która powoli staje się już całodniowym świętem kolarskim przyciągającym wszystkich pasjonatów z okolic i nie tylko. Amatorzy jazdy długodystansowej mieli możliwość wystartowania w Małopolskiej 500-ce zapewniającej kilkaset kilometrów jazdy non stop z kilkoma tysiącami metrów przewyższenia. Wraz z Gminą Tomice udało się uruchomić Peleton Challenge, czyli rywalizację na segmentach wyznaczanych na aplikacji Strava.

A jakie są plany na rok 2023? Pierwszym, priorytetowym i najważniejszym celem sezonu będzie wystawienie ekipy na najstarszy wyścig kolarski, który jest wręcz legendą i celem wszystkich ultrakolarzy: Paris-Brest-Paris. Kilku Peletonowiczów zna już smak tej rozgrywanej co cztery lata imprezy. Tak więc będą przynajmniej 4 starty w imprezach kwalifikacyjnych do PBP, oraz inne ultramaratony (Ultra Duch Puszczy, Tour de Silesia, Piękny Wschód, Pierścień Tysiąca Jezior…). Z pewnością pojawimy się też na innych wyścigach kolarskich (wyścigi ze startu wspólnego i indywidualne jazdy na czas, a także na zawodach mtb).

Do kalendarza startowego możecie dopisać Małopolską 500-kę i Ponikiew Time Trial. Nowością w tym roku będzie Brevet 200, który odbędzie się w maju i będzie jedną z kwalifikacji do PBP. Rozszerzamy także Peleton Challenge o inne gminy. O tym wszystkim wkrótce będziecie się dowiadywać na bieżąco. Aby mieć wgląd w sytuację zerkajcie czasem na Naszą stronę i śledźcie Nasz profil na fb

Zapraszamy oczywiście na niedzielne treningi, które nadejdą wraz z dłuższymi i cieplejszymi dniami. Jeśli chcecie zostać częścią ekipy Peletonu – zapraszamy!

Dodaj komentarz