Challenge Małopolska 2019 – wielki sukces Sylwii i Piotra Szafrańców

Rok 2019 stał się historią, ale wciąż brzmią echa jego wydarzeń. Kolarska para Sylwii i Piotra Szafrańców reprezentująca barwy naszego klubu startując w wyścigach sygnowanych przez Małopolski Związek Kolarski i pod egidą P.Z.Kol z przytupem zamknęła klamrą ubiegły sezon pieczętując zwycięstwem Sylwii w Challengu elity kobiet w Małopolsce, oraz drugim miejscem w klasyfikacji wyścigowej masters Piotra.

Sylwia: „Był to dość specyficzny dla mnie sezon, tuż po urodzeniu dziecka, dlatego nie wiedziałam czego się spodziewać podczas wyścigów. Mimo to udało mi się stanąć kilka razy na podium wyścigów zdobywając m.in. brązowy medal w Mistrzostwach Małopolski w kategorii Elita. Ambitnie chciałam się włączyć do walki o medale Mistrzostw Polski masters, ale rywalki okazały się na tyle mocne na trasie że pozostała mi walka o miejsca 5-10. Największym jednak sukcesem okazał się ciężko wywalczony brązowy medal Górskich Mistrzostw Polski, który cieszy mnie najbardziej.”

Piotr: „Przyznam szczerze że jestem sam zaskoczony miejscem na podium podsumowującym cały sezon w naszym regionie. Zwycięzca, Marek Wojnarowski był poza zasięgiem wszystkich, a punktacja na kolejnych miejscach zacieśniła się do zaledwie 2-4 pkt różnicy. Prywatnie sezon był sporym wyzwaniem z powodów rodzinnych i mimo że potraktowałem przygotowania i wyścigi nieco luźniej, to wdrapałem się kilka razy na podium wyścigowe wygrywając na sam koniec wisienkę na torcie podczas Częstochowa Trek Race. Motywacji natomiast na kolejny sezon mam bardzo dużo i treningi już idą pełną parą.”

Dodaj komentarz