Ponikiew Time Trial 2019

W sobotę (28.09) po południu Klub Kolarski Peleton Aquila Wadowice po raz trzeci zorganizował „czasówkę” Ponikiew Time Trial. Mimo, że trasa licząca 6,5 kilometra ze startem od restauracji „Czartak” wydaje się z pozoru łatwa, pierwsze 5 kilometrów to tak naprawdę wprowadzenie na wymęczenie, bo ostatni kilometr to finałowa wspinaczka na „Stravowym” segmencie Mur de Ponikiew. Trasa ma około 200 metrów przewyższenia i średnie nachylenie 3%.

Od godziny 15:00 siedemdziesięciu zawodników wystartowało pojedynczo w minutowych odstępach czasowych. W kategorii mężczyzn (z jednakowym czasem 12 minut i 33 sekund wygrali: Wojciech Niewidok oraz Bartosz Sikora, a drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno: Piotr Kukla (12 minut 42 sekundy i Szymon Wągiel (12 minut i 43 sekundy).

W kategorii kobiet wygrała Gabriela Wojtyła (13 minut 55 sekund) przed Sylwią Szafraniec (14 minut i 33 sekundy ) i Ewą Brzozowską-Wicherek (15 minut 56 sekund).

Po zakończonej rywalizacji sportowej odbyło się uroczyste wręczenie pucharów oraz losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów wśród wszystkich uczestników zawodów. Nie zabrakło posiłku regeneracyjnego. Uczestnicy chwalili profesjonalną organizację i fantastyczną, koleżeńską atmosferę.

Peleton Aquila Wadowice serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji i sponsorowanie imprezy instytucją, firmą, osobą: Urząd Miasta Wadowice, Innergy Team, Sahara, Goodsport, SuperPrint, Never Stop Cycling, Piotr Szafraniec, Filip Kaczyński, Andrzej Kramarczyk, Andrzej Piątkowski.

Dodaj komentarz