Udane weekendowe starty Peletonu

Miniony weekend był dosyć pracowity dla naszych zawodników. W sobotę (25.05) już o 7:00 rano 9 osób ruszyło w trasę 300-kilometrowego ultramaratonu w Miechowie-Chrasznicy rozgrywanego na zasadach brevetu. Trasa poprowadzona wokół Krakowa przebiegała także w okolicy Wadowic, co dodatkowo pomagało naszym zawodnikom. Pomimo luźnej formuły zawodów rywalizacja o czołowe miejsca była bardzo zacięta. W jednej grupie przyjechali na metę Seweryn Gajos, Krzysztof Gzowski oraz Bogusław Porzuczek zajmując 8 miejsce z czasem 11:00:00. Dobrą współpracą na trasie  wykazali się Robert i Krzysztof Tatar, Filip Pasternak, Sylwester Żebro i Artur Byrski meldując się z czasem poniżej 14 godzin jazdy, a chwilę po nich dojechał indywidualnie Janusz Cepcer. Po drodze nie obyło się oczywiście bez niespodzianek: zeszłotygodniowy start w Tour de Silesia nadwyrężył nieco sprzęt i zarówno Boguś jak i Artur pozrywali linki przerzutek, co mocno utrudniało jazdę. Dla Janusza, Artura, Filipa, Roberta i Bogdana start ten był jednocześnie jedną z kwalifikacji do sierpniowego wyścigu Paryż-Brest-Paryż. Dzień później (26.05) na starcie Bike Atelier ROAD 2019 w Psarach stanął Piotr Szafraniec. Dzięki świetnej jeździe i ogromnej determinacji, gdyż na metę dojechał „na kapciu”, zajął 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej i 7 miejsce w kategorii OPEN. Różnice czasowe na mecie wynosiły sekundy, więc gdyby nie ten defekt na trasie…..

 

 

Dodaj komentarz