Grand Prix Polski Amatorów w Skale, mocne otwarcie zawodników PELETONU.

W Sobotę 21.04.2018 w Skale koło Krakowa, odbył się pierwszy tegoroczny wyścig z cylku Grand Prix Polski Amatorów na Szosie z udziałem zawodników Peletonu Wadowice. Krzysiek i Sylwek wystartowali na dystansie 113 km ( 1600 m przewyżenia ). Sprzyjająca aura oraz fakt, że był to pierwszy w tym seoznie wyścig sprawiło iż na starcie zawodów pojawiło się ponad stu kolarzy z całej Polski, by zacząć walkę w klasyfikacji generalnej cyklu. Trasa pełna długich miękkich podjazdów oraz krótkich ścianek prowokowała do ataków i odjazdów. Peleton podzielił się na mniejsze grupki już kilka kilometrów po starcie. W jednej z czołowych grup jechali nasi zawodnicy, tempo było mocne. Na 88 Kilometrze Krzysiek postanowił spróbować solowego ataku ;

Spojrzałem na licznik który wskazywał że do mety około 25 kilometrów, a wiedziałem że ostatnie 30 kilometrów to taki profil trasy, który odpowiada moim preferencjom i na którym mogę skutecznie zaatakować. Tata tydzień wcześniej robił rekonesans trasy więc byłem dobrze poinformowany. Wiedziałem że pierwszej grupy juz nie dogonię, ponieważ to ”nie moja liga”, ale zaryzykowałem atak na jednym z podjazdów, grupa trzymała mnie na jakieś 150-200 metrów przez kilka kilometrów, ale na kolejnych podjazdach  udało się zwiększyć przewagę, uciec i dojechać do mety samemu. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego dnia, mam dowód że ciężka praca się opłaciła. Po cichu liczyłem na pierwszą 20, udało się finiszować na 13 pozycji, więc jest ok. Bardzo się cieszę że Tata dojechał na wysokim 31 miejscu, nie wypominając, w swojej kategorii wiekowej, pewnie byłby na podium ! 

Każdy z uczestników otrzymał pamiatkowy medal, koszulkę a także posiłek regeneracyjny.Gratulujemy chłopakom super otwarcia sezonu, kolejne starty Peletonu juz za tydzień w Miechowie. Tym razem pojedzie wieksza grupa zawodników. A trasa wymagająca i długa bo licząca aż 200 km. Poniżej kilka fotek z dzisiejszego wyścigu.

Dodaj komentarz